Magyar Egészség-Gazdaságtani Társaság (META) Konferencia

2020. OKTÓBER 28. Hírek Oktatás, Tanulmányi Ügyek

A Magyar Egészség-Gazdaságtani Társaság 2020.10.27-én tartotta meg a járványhelyzet miatt korábban elmaradt márciusi konferenciáját, mely ezúttal az online térben valósult meg.

A META Konferencián egy PhD hallgatónk képviselte az Egészségtudományi Szakkollégiumot, akinek két posztere is elfogadásra került a konferencia virtuális poszter szekciójában:

1. Kajos L1, Szőts B1, Király B1, Pónusz R2, Gyuró M1, Boncz I1, Molics B2
    1Pécsi Tudományegyetem, Pécs 2Pécsi Tudományegyetem, Pécs, BA

A magyar állami egészségügyi ellátási szektorban totál csípőízületi endoprotézis műtéten átesett betegek életminőségének és szociodemográfiai jellemzőinek pilot vizsgálata

1. Kajos L1, Csernák G1, Mazzag K1, Varga V1, Pónusz R2, Gyuró M1, Molics B2, Boncz I1; 1Pécsi Tudományegyetem, Pécs 2Pécsi Tudományegyetem, Pécs, BA

A magyar magán egészségügyi ellátási szektorban totál csípőízületi endoprotézis műtéten átesett betegek életminőségének és szociodemográfiai jellemzőinek pilot vizsgálata

A konferencia fő témaköre a COVID járvány, és annak különböző egészség-gazdaságtani hatásainak bemutatása köré épült. Előadást tartott többek között Dr. Berczik Ábel (A koronavírus járvány nemzetgazdasági és költségvetési hatásai, az egészségügy átalakításának perspektívái gazdasági szemszögből), Dr. Ficzere Andrea (COVID-19 a fekvőbeteg intézményekben), Dr. Sobor Melinda (Jelentős előny, klinikailag releváns kedvező hatás, betegellátáshoz történő nagymértékű hozzájárulás egyes speciális gyógyszerengedélyezési eljárásokban), továbbá a META elnöke, Dr. Zemplényi Antal (Egészséggazdaság és a COVID).

Az előadásokat kerekasztal beszélgetés követte, ahol a hallgatóságtól beérkező kérdések megvitatására is sor kerülhetett.