SZAKMAI BESZÁMOLÓ - Vitaest: A holisztikus egészségszemlélet tettenérése Magyarországon és Romániában

2022. SZEPTEMBER 29. Hírek Kari hírek

Dr. Pásztor Rita, PhD, Marosvásárhely, Dr. Gál Katalin, PhD, Marosvásárhely, Dr. Pusztafalvi Henriette, egyetemio docens, PTE ETK, Karamánné Dr. habil Pakai Annamária, egyetemi docens, képzési igazgató

Kritikus és holisztikus szemléletünk, gondolkodásunk formálását, kialakítását nagymértékben támogatják azok a vitaestek, melyek több ország rendszerét elemzik, értékelik. A gyakorlati példákon keresztül leírhatatlanul sokat tanulhattunk, az előadók felhívták figyelmünket arra, mi is vár ránk majd munkánk során. A világban való tájékozódás, a trendek, tendenciák, irányzatok megfigyelése, kutatása, értékelése a tudomány fejlődését szolgálja, ez a szemlélet olyan többletet ad, mely az eredményes kimenetelt markánsan befolyásolhatja. Minden pozitívummal és a hibákkal is szembesülni kell ahhoz, hogy a máshol alkalmazott jó gyakorlatokat integrálni tudjuk majd magunk is hétköznapjainkba.