BESZÁMOLÓ - Emlőszűrés jelentősége a XXI. században vitaest- 2023.11.15.

2023. NOVEMBER 15. Hírek Oktatás, Tanulmányi Ügyek

Az emlőszűrés jelentőségével és gyakorlatával ismerkedhettek meg az online jelenlévők novemberi vitaestünk alkalmával. Az eseményre Dr. Stefanovits Ágnes szülész-nőgyógyász szakorvos és Dr. Vajda Réka egyetemi adjunktus kapott meghívást, Siric Adél Éva pedig saját tapasztalatáról beszélt érintett nőként, a szűrővizsgálat és kezelés fontosságát és sürgősségét tárgyalva. Az alapvető ismeretek elsajátításán túlmutatóan nagyon közvetlen, tartalmas és tanulságos estét zárhattunk. Adél és szakmai előadóink a tudatosságra rendkívüli módon hívták fel a figyelmünket, tapasztalataik megosztása által még inkább átéreztük a támogatás fontosságát nem csak a szakmai szempontok alapján, hanem megértettük, hogy az érintett családja is milyen nehézségeken megy keresztül, milyen kihívásokkal szembesül.